Loading...
Aktualności

Dywan OSADA wyróżniony w plebiscycie „must have” Łódź Design Festival

Dywan OSADA, pochodzący z wprowadzonej w ubiegłym roku do oferty Agnella kolekcji FOLK, inspirowanej sztuką ludową różnych regionów Polski, został wyróżniony w tegorocznej edycji plebiscytu „must have” i zostanie zaprezentowany podczas festiwalu Łódź Design Festival (8-19 października 2014 r.) na wystawie w centrum festiwalowym przy ulicy Tymienieckiego 3.

altFolkowy dywan OSADA znalazł się w gronie 60 produktów, usług, gier i aplikacji , wybranych spośród 360 zgłoszeń. Ich pełną listę można zobaczyć tu: http://lodzdesign.com/musisz-to-miec-wyroznienia-must-have-2014-przyznane/

„must have” to plebiscyt, w którym już od czterech lat wskazywane są najciekawsze produkty pochodzące od polskich projektantów lub producentów. Wyboru najlepiej zaprojektowanych produktów dokonuje specjalnie zaproszona rada Ekspertów, składająca się z przedstawicieli mediów i najważniejszych ośrodków wzornictwa w Polsce. Nominowane produkty muszą spełniać dwa podstawowe warunki: pochodzić z Polski oraz być dostępne w sprzedaży.

Wzór dywanu OSADA powstał z inspiracji tradycyjnymi tkaninami dwuosnowowymi, charakterystycznymi dla regionu Podlasia. Został skomponowany na podstawie motywów z narracyjnych tkanin dwuosnowowych wykonywanych przez podlaskie mistrzynie tkactwa artystycznego. Tkaniny te występowały często w formie dywanów-obrazów przedstawiających scenki z życia wsi i stanowiły typową ozdobę podlaskich domów.

alt

Gdzie kupić

Znajdź najbliższy salon

Wyjątkowe dywany

Poznaj kolekcję dywanów wełnianych

Jesteśmy na:

Zapisz się na newsletter