Agnella wspiera młode talenty - Agnella S.A.

Aktualności

Agnella wspiera młode talenty

 

05  16   18

Jedną z misji, które od lat stawia sobie firma Agnella, jest przyczynianie się do rozwoju edukacji polskich młodych artystów. Wspieranie młodych osób, które dopiero zaczynają mieć  wpływ na polski design, jest ważną częścią działań społecznych, podejmowanych przez Agnellę.

Bez udziału Agnelli nie mógł zatem obyć się konkurs im. Władysława Strzemińskiego -  projekt zorganizowany przez Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi. Podczas każdej edycji wyłanianych zostaje szereg nowych, atrakcyjnych propozycji wzorniczych w takich dziedzinach, jak ubiór, tkanina, obuwie, biżuteria, projektowanie graficzne, architektura wnętrz czy wzornictwo przemysłowe. W tegoroczna edycji wzięło udział 49 studentów, a o ich olbrzymiej kreatywności świadczy fakt, że większość z nich zgłosiła do konkursu więcej niż jedną pracę. Wśród gronie konkursowego jury znalazły się nazwiska takie jak projektant Janusz Kaniewski, redaktor naczelna Elle Decoration, Małgorzata Szczepańska, czy Teresa Kopias z Domu Mody Teresy Kopias.

Również Agnella miała zaszczyt wyróżnić jedną ze zgłoszonych na konkurs prac i jej autorce, Dominice Zientek, przekazać w ramach nagrody dywan.