Eko-produkcja - Agnella S.A.

Certyfikaty

Eko-produkcja

zadbajmy razem o środowisko


Chcąc sprostać rosnącym oczekiwaniom naszych klientów nie szczędzimy nakładów finansowych w zakresie rozwoju technologii. Posiadamy obecnie najnowocześniejszy park maszynowy w Europie środkowo ? wschodniej. Nowe rozwiązania w procesie produkcji wiążą się z licznymi korzyściami zarówno dla konsumentów, jak i pracowników, a także dla środowiska naturalnego.

Korzyści dla środowiska

Nieustannie dążymy by zminimalizować ingerencję w środowisko naturalne. Zwracamy uwagę by zarówno proces produkcji, jak i wszystkie wytwarzane wyroby jak najmniej oddziaływały na naturalne otoczenie. Uważnie dobieramy rozwiązania technologiczne oraz surowce.
Jako członek międzynarodowego Stowarzyszenia na Rzecz Dywanów Przyjaznych Środowisku GuT poddajemy nasze wyroby szczegółowej analizie pod kątem ich przyjazności dla środowiska oraz bezpieczeństwa dla zdrowia użytkowników. Świadectwem tych działań jest umieszczona na części naszych wyrobów pieczęć GuT oznaczająca, że wszystkie użyte do produkcji surowce spełniają najostrzejsze światowe normy i są przyjazne środowisku, zaś sam produkt nie emituje żadnych związków szkodliwych dla zdrowia użytkownika. Stawiamy te same ostre wymagania zarówno wobec produktów naturalnych, jak i syntetycznych.
Istotny wpływ na ekologiczny charakter produkcji miało wprowadzenie nowoczesnego parku maszynowego. Pozwala nam nie tylko szybko kreować nowe wzory i zaspokajać indywidualne potrzeby klientów - wiąże się także z licznymi korzyściami dla środowiska naturalnego. Inwestycje w nowoczesne maszyny pozwoliły na zmniejszenie ogólnego zużycia energii średnio o około 30% na m2 dywanu, przy jednoczesnym wzroście wydajności (z 1m2 powierzchni hali) poprzez znaczne zwiększenie mocy produkcyjnej.
Istotne oszczędności w procesie produkcji umożliwia także specjalna ekologiczna kolekcja dywanów i wykładzin Natural. (link do Eko-Kolekcje) Eliminacja procesu barwienia z produkcji tej kolekcji skutkuje zmniejszeniem: ilości ścieków, zużycia wody oraz energii elektrycznej. Dodatkowo gotowe wyroby Natural podlegają recyklingowi w 100% (szczegóły w dziale Kolekcja Natural). obszar linkujący.

Korzyści dla pracowników

Wprowadzone przez nas standardy jakościowe i środowiskowe wpłynęły także na bezpieczeństwo i higienę pracy. Korzyści płynące dla pracowników to: obniżenie hałasu maszyn tkackich do poziomu nie przekraczającego 85 decybeli oraz zwiększenie ich komfortu obsługi. Zadbaliśmy także o hale produkcyjne, uzupełniając wyposażenie w nowe urządzenia kontrolne i zabezpieczenia podnoszące bezpieczeństwo pracy.