Wykładziny Axminster - Agnella S.A.

O firmie

Technologie

przekonaj się o naszej pasji i profesjonalizmie

Od lat jesteśmy krajowym liderem innowacyjności w branży. Posiadamy najnowocześniejszy park technologiczny w Europie środkowo-wschodniej, który pozwala szybko kreować nowe wzory i zaspokajać potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów. Prowadzimy produkcję na krosnach najnowszej generacji, które umożliwiają wytwarzanie krótkich serii wzorniczych, co znacznie skraca czas realizacji zamówień.

Ciągle dążymy do udoskonalania produkcji i poszerzania asortymentu. Jednym z naszych osiągnięć jest rozpoczęcie , jako jedni z pierwszych w Europie, produkcji dywanów z przędzy uszlachetnionej (Heat-Set i Heat-Set frise), dzięki której dywany z włókien syntetycznych mają podwyższone, gęste runo do złudzenia przypominające wełniane kobierce.

Fabryka Dywanów Agnella S.A. produkuje dywany i wykładziny w 2 technologiach: Wilton i  Axminster.

Wilton "face to face" - obecnie najbardziej rozpowszechniony sposób wytwarzania dywanów na świecie. Nazywany również technologią tkania podwójnego. Istota Wilton "face to face" polega na równoczesnym wytwarzaniu na krośnie dwóch tkanin, w efekcie powstają dwa dywany o wzorach, będących swym lustrzanym odbiciem. Ta elastyczna technologia pozwala na łączenie w jednym dywanie różnych rodzajów przędz. Wilton swą popularność zyskał dzięki dużym możliwościom wzorniczym, wysokiej wydajności produkcji oraz bardzo dobrej jakości wyrobu.

Axminster - najstarsza mechaniczna technologia tkania dywanów i wykładzin z drugiej połowy XIX wieku. Nazwa pochodzi od miasta, gdzie po raz pierwszy ją wykorzystano. Technologia Axminster jest dedykowana do wyrobów wełnianych. W odróżnieniu od Wilton na krośnie wytwarzany jest pojedynczy dywan. Axminster wyróżnia zastosowanie wyjątkowo trwałego surowca. Metoda ta pozwala na produkcję komfortowych i wyjątkowo odpornych na zużycie wykładzin do wnętrz o dużym natężeniu ruchu, takich jak: restauracje, kina, teatry, korytarze i pokoje hotelowe.