Loading...
Aktualności

Wystawa konkursu „Tkanina ludowa”

 

                    

 

WYSTAWA ogólnopolskiego konkursu – TKANINA LUDOWA pod patronatem Fabryki Dywanów Agnella S.A.

Zachęcamy do odwiedzenia wystawy zorganizowanej przez Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku, która jest podsumowaniem zrealizowanego projektu „Reaktywacja tkaniny ludowej – konkursy, warsztaty”.

Celem projektu było ożywienie i popularyzacja zanikającej dziedziny rękodzieła ludowego jakim jest tkactwo tradycyjne, a także dokumentacja i archiwizacja zjawisk kultury ludowej.

Projekt był wielopłaszczyznowy i zakładał organizację:

  • ogólnopolskiego konkursu tkactwa tradycyjnego skierowanego do twórców, rękodzielników kultywujących tradycje tkactwa w najważniejszych ośrodkach w Polsce. Konkurs pozwolił poznać aktualny stan tej dziedziny w kraju.
  • wojewódzkiego konkursu na wywiad z tkaczką o tkactwie, jego znaczeniu, technikach. Celem było zainteresowanie młodych ludzi kulturą regionu, a przede wszystkim niegdyś powszechnym tkactwem.
  • czterech warsztatów tkackich. Warsztaty pozwoliły przekazać umiejętności tkania w technikach charakterystycznych w województwie podlaskim (tkanina dwuosnowowa, wielonicielnicowa, kostkowa, sejpak, tkanina wybierana tzw. „perebory”).

Wystawa prezentuje najciekawsze wyroby tkackie zgłoszone do konkursu oraz wywiady pozyskane z konkursu dla młodzieży.
W związku z udziałem Agnelli w projekcie, na wystawie prezentowane są nasze dywany, tematycznie i stylistycznie związane z tematem konkursu.

Adres wystawy: WOAK SPODKI, ul. św. Rocha 14, Białystok
Wystawa będzie czynna do 15 listopada w godz. 9.00-17.00 (oprócz sobót i niedziel). Wstęp wolny.

 

 

Gdzie kupić

Znajdź najbliższy salon

Wyjątkowe dywany

Poznaj kolekcję dywanów wełnianych

Jesteśmy na:

Zapisz się na newsletter