Loading...
Aktualności

Dywan Agnelli wśród ikon designu

Dywan Shape firmy Agnella zaprojektowany przez Jolantę Rudzką-Habisiak znalazł się w gronie 100 obiektów prezentowanych na wystawie „Ikony Designu”. Wystawa odbyła się w ramach bloku tematycznego „Design demokratyczny” na festiwalu Gdynia Design Days, promującym wzornictwo państw nadbałtyckich.

Kurator wystawy, Marek Adamczewski wybierając setkę eksponatów spośród współcześnie produkowanych przedmiotów użytkowych, dostępnych na rynkach krajów nadbałtyckich, połączył obiekty znane, docenione na międzynarodowych konkursach  przez ekspertów w dziedzinie designu, z obiektami, które niedawno weszły na rynek, ale mają potencjał by szybko stać się ikonami. Dywan Agnelli pochodzący z kolekcji Avant-garde znalazł się w tym prestiżowym gronie.

Dywan Shape, z okrywą runową o składzie 80% wełny i 20% poliamidu, wykonany jest w tradycyjnej technologii Axminster z wykorzystaniem nowoczesnych maszyn.

Przenikające się układy czarnych, białych i czerwonych kręgów oraz rombów pokrywające całą powierzchnię dywanu inspirowane są modą odzieżową lat 60. i 70. Shape zaprojektowano z myślą o nowoczesnych wnętrzach. Równie dobrze odnajdzie się w modnym stylu vintage w towarzystwie ikon designu sprzed 4 dekad, takich, jak  prezentowane na wystawie ?Ikony Designu? figurki z Ćmielowa czy naczynia Stelton.

Wystawa „Ikony Designu” odbyła się w Muzeum Miasta Gdyni, ul. Zawiszy Czarnego 1 i trwała do 31 sierpnia 2008 r.

Gdzie kupić

Dowiedź się, gdzie kupić nasze produkty

Wyjątkowe dywany

Poznaj kolekcję dywanów wełnianych

Jesteśmy na:

Zapisz się na newsletter